E cigarešu izplatība

E-cigaretes no saviem pirmsākumiem, kā dažu cilvēku mēģinājums izrauties no cigarešu kaitīgās ietekmes ir kļuvis par vienu no izplatītākajiem cilvēku laika kavēkļiem, un mūsdienās elektronisko cigarešu stendus mēs varam atrast praktiski jebkurā lielveikalā visās lielākajās Eiropas valstīs, kā arī citviet pasaulē. Sākotnēji E-cigaretes netika regulētas un tās cilvēki varēja iegādāties par niecīgām summām, bet laikam ejot valdības sāka pievienot šīm cigaretēm nodokļus tieši tāpat, kā tas darīts ar reālajām cigaretēm. Bet, kur reālās cigaretes tiek apliktas ar nodokļiem kas ir vairākas reizes lielāki, kā pašu cigarešu cena, tur e-cigaresū cenas vismaz vēl pagaidām ir normas robežās. Protams, nikotīns nav nekāda labā viela un cilvēki patiešām var kļūt no tā atkarīgi un tieši tāpēc arī rodas cigarešu atkarība, bet atšķirībā no īstajām cigaretēm, elektroniskās cigaretes ir daudz drošākas, jo netiek dedzināti augi un to dūmi netiek vilkt plaušās. E-cigaretes darbojas tā, ka tiek veidots tvaiks, uzkarsējot ūdeni, kuram tad ir pievienotas smaržas un šis nikotīns. Tieši tāpēc man arī nav pretenziju par elektronisko cigarešu izplatību un es daudz labāk redzētu ka cilvēki smēķē elektroniskās cigaretes nevis dedzina īstās cigaretes, kas pēc tam smird un rada nepatīkamu smaku visiem apkārtējiem.

Vēl līdz šim elektroniskās cigaretes pasaulē nav bijušas vairāk par pāris gadiem, tāpēc pagaidām vēl nav statistiski zinātniska informācija par to, vai tās ir tik tiešām pilnīgi drošas, bet no tiem datiem, kas mums ir pieejami mēs zinām, ka tās ir krietni drošākas par parastajām cigaretēm. Tāpēc ir grūti teikt, vai, piemēram, apdrošināts cilvēks, kuram ir dzīvības apdrošināšana iegūs lētāku cenu savai apdrošināšanai, jo ilgāk bez avārijām tu brauc, jo lētāka tev šī polise kļūst. Un tāpēc, katru gadu cilvēki redz, ka tās vidējā cena krītas. Tam pašam vajadzētu notikt arī ar elektroniskajām cigaretēm, kur smēķētājiem, ja viņi pāriet no cigaretēm uz elektroniskajām tad viņu ikmēneša iemaksas dzīvības un veselības apdrošināšanas fondos samazinās. Bet pašlaik vēl ir grūti spriest vai tas tā notiks.

Bet, to, ka šīs cigaretes tikai un vienīgi izplatās mēs visi varam redzēt, jo aizvien vairāk un vairāk publiskās vietās ir redzami cilvēki, kas smēķē un izpūš smaržīgos tvaikus. Tāpēc, visticamāk, ka nākotnē mēs redzēsim šo lietu patieso iedarbību un tad varēsim spriest par to patieso kaitīgumu vai nekaitīgumu mūsu veselībai.