Kā smēķēšana ietekmē sievietes organismu

Kaislība pret cigaretēm ir liels drauds mūsu veselībai un tā ir viens, ļoti slikts ieradums, no kura pēc iespējas ātrāk vajadzētu atbrīvoties. Sievietes organismam, šis kaitīgais ieradums, ir īpaši bīstams, jo tas apdraud ne tikai sievietes veselību, bet arī viņas esošo un nākamo bērnu veselību un labklājību.
Mūsdienās smēķē ļoti daudz sieviešu un arī jauniešu. Gandrīz, katrai, piektajai sievietei ir izveidojusies atkarība no cigaretēm. Statistika liecina, ka smēķējošo sieviešu skaits, kuras neapzinās, kādu ļaunumu viņu veselībai nodara smēķēšana, nemitīgi turpina augt. Viņu vidū nav tikai jaunietes, jo tagad smēķēt sāk arī vecāka gada gājuma sievietes.

Kāpēc tad smēķēšana tik ļoti ir kaitīga sievietes veselībai?

Dāmas, kuras iegādājas cigaretes veikalos vai kioskos, mūsdienās jau, diemžēl, ir normāla parādība. Daudzas no viņām apzinās smēķēšanas kaitīgo iedarbību, bet turpina to darīt. Kāpēc tā notiek?

Jaunās meitenes uzskata, ka ar cigareti rokās, viņas izskatās stilīgi. Kvēlojošā cigarete, it kā, paaugstina viņu statusu, ar to, viņas jūtas stiprākas un par sevi vairāk pārliecinātas.

Ievelkot cigarešu dūmus, viņas ir pārliecinātas, ka tie noņems radušos stresu.

Daudzas atkal uzskata, ka cigaretes viņām palīdz satuvināties ar vīriešiem, citiem vārdiem sakot, smēķētavā ir vieglāk ar viņiem iepazīties.
Mūsdienās reti kurš, aizdomājas par smēķēšanas kaitīgumu it īpaši, sievietes organismam, jo ir pierasts, ka visas tā dara, tātad tas nav nemaz tik slikti. Diemžēl, kamēr visas daiļā dzimuma pārstāves neapzināsies šo ļaunumu, nesāks pret to nopietni izturēties, nekas nemainīsies. Ir ļoti daudz un dažādas informācijas par šo tēmu, bet bieži vien gadās dzirdēt, ka viņas neko nezina un pat nenojauš, cik ļoti smēķēšana ir kaitīga veselībai.
Jebkuram cilvēkam, tabakas dūmi, var kļūt par sirds – asinsvadu un plaušu saslimšanu, riska faktoru, bet uz sievietes organismu, smēķēšana atstāj vēl lielāku ļaunumu.

Vācu ārsts – ginekologs Bernhards pēc 6000 sieviešu apsekošanas, atklāja, ka:

  • 42% smēķējošo sieviešu cieš no neauglības ( tām sievietēm, kuras nesmēķē, šis skaitlis ir 4%).
  • 96% spontāno abortu ir saistīti ar šo kaitīgo ieradumu.
  • 30% priekšlaicīgi dzimušu bērnu ir sievietēm – smēķētājām.

Tabakas dūmu ieelpošana rada labvēlīgus apstākļus reproduktīvās sistēmas iekaisuma slimībām, paaugstina neiznēsāto bērnu skaitu. Smēķējošās sievietes bieži vien dzemdē bērnus ar veselības traucējumiem, dažādām anomālijām un pataloģijām, īpaši izplatīta ir psihiskā nelīdzsvarotībā un svara trūkums.

Daudzas jaunietes un sievietes uzskata, ka pārejot uz sieviešu cigaretēm, viņas samazinās smēķēšanas kaitīgumu, tā ir sevis mānīšana un tas ir cigarešu ražotāju smalks triks, kuri aktīvi reklamē savu produkciju un cenšas iegūt, pēc iespējas lielāku peļņu. Tādas, sieviešu cigaretes, ne par mata tiesu nav mazāk kaitīgas.

Sievietes smēķētājas var atpazīt pēc piesmakušās balss, īpaša klepus, dzelteniem zobiem un specifiskas smaržas, kura izdalās no mutes. Tādas sievietes, kuras regulāri smēķē, daudz ātrāk noveco, viņām biežāk ir novērojamas dzimumorgānu disfunkcijas. Smēķēšana nodara ļaunumu ne tikai viņai, bet arī apkārtējiem cilvēkiem, it īpaši bērniem.

Kā cigaretes iespaido mūsu organismu?

Paātrinās novecošanas procesi: parādās grumbas, maisiņi un tumši loki zem acīm, sejas āda iegūst iepelēku nokrāsu un kļūst sausa. Tādas izmaiņas, var sākt ievērot jau pēc diviem, regulāras smēķēšanas gadiem.

Pasliktinās reproduktīvā īpašības: iet bojā olšūnas, iestājas priekšlaicīgas menopauzes risks, ir iespēja palikt neauglīgai. Ar šiem riskiem var saskarties jau pēc pieciem, regulāras smēķēšanas gadiem.

Palielinās risks dzemdēt mirušu bērnu, var būt traucēta bērna attīstība mātes miesās.

Veicina menstruālā cikla traucējumus un sāpes olnīcu apvidū.
Zinot, kādu ļaunumu veselībai nodara smēķēšana, apstāties nekad nav par vēlu, un nekad nav par vēlu priecēt sevi un savus bērnus ar veselību un skaistumu.