Pīpēt vai nepīpēt?

Vēl jo projām pat 2016. gada otrajā pusē liela daļa mūsu planētas iedzīvotāju nododas smēķēšanas ļaunumam un nesaprot, ka nemitīgi vilkt dūmus savās plaušās ir ļoti kaitīgi un tas nover pie daudz un dažādām slimībām. Smēķēšana savos pirmsākumos bija kā brīvā laika pavadīšanas veids un kaut kas tāds, kas izskatās un ir stilīgs un interesants. Bet jo vairāk informāciju mēs iegūstam par to, cik patiesībā šis kaitīgais ieradums ir nāvējošs, jo vairāk cilvēki sāk saprast, ka cigaretes un citi tabakas izstrādājumi mums pamazām ir jāizskauž no aprites. Cigarešu ražotāji pelna ļoti lielu naudu un tieši tāpēc arī pilnībā atbrīvoties no cigaretēm mums vēl nav izdevies, jo ir gan cigarešu lobijs gan arī vienmēr atradīsies cilvēki kuri sāks bļaut par to, ka viņiem ir savas tiesības darīt ar sevi ko vien viņi vēlas.

Ne jau par velti cigaretēm visā pasaulē ir uzlikti milzīgi nodokļi un valstis no smēķētājiem iekasē naudu tieši tāpat, kā to dara paši tabakas ražotāji. Bet atkarībā no tabakas ražotājiem neviens nedomā, ka tas ka valsts iekasē naudu no šiem kaitīgajiem ieradumiem ir nepareizi. Protams, no vienas puses skatoties,jo dārgākas ir cigaretes, jo grūtāk tās ir iegādāties un cilvēkiem vajadzētu sākt mazāk smēķēt. Bet no otras puses atkal cilvēki ir gudri un labāk izvēlēsies vai nu paņemt kredītus vai pat mazos aizdevumus vai vēl trakāk vienkārši pa lētu naudu ievest cigaretes no citām valstīm pat tad, ja tas ir aizliegts ar likumu.

Es domāju ka mūsu valstij būtu jāizdomā kāda cita pieeja, kā vienreiz un uz visiem laikiem atbrīvot cilvēkus no šī kaitīgā ieraduma, bet uzreiz saku, ka tas nebūs viegli un cilvēkiem pašiem arī būs jāmainās, ne tikai jāgaida, ka viņu vietā visu izdarīs citi.